WIERZYCZANKA – Wyróżniono nas
14 rocznica istnienia firmy PESTAR
14 rocznica istnienia firmy PESTAR
3 listopada 2005
Stoisko Pestar na targach pracy
Uczestniczyliśmy w Targach Pracy w Starogardzie Gd.
24 kwietnia 2006
Certyfikat Wierzyczanka 2005

W niedzielę, 29 stycznia o godzinie 17.00 w kinie „Sokół” odbyła się uroczysta, , gala wręczania „Wierzyczanek” – nagród Prezydenta miasta w dziedzinie kultury, gospodarki i inicjatyw społecznych. W imieniu Prezydenta Stanisława Karbowskiego zebranych w sali kinowej powitał Sławomir Siezieniewski.

Organizatorzy tegorocznej gali w niedzielne przedpołudnie uhonorowali najlepszych, najwspanialszych mieszkańców regionu.

ALEGORIA WIERZYCY

Tego wieczora, z rąk prezydenta miasta, nagrody odebrali ci wszyscy, którzy byli wyjątkowi w 2005 roku w działalności kulturalnej, gospodarczej i społecznej. Główną nagrodą w każdej kategorii jest statuetka będąca alegorią Wierzycy.

NOMINOWANI I STATUETKI

Nominowani do nagrody Prezydenta Miasta Starogard Gdański za 2005 rok w dziedzinie gospodarki zostali: Mariusz Szwarc, właściciel Przedsiębiorstwa-Transportowo-Handlowego „Broker”; Maria Kiełb-Stańczuk dyrektor Przedsiębiorstwa Projektowo-Realizacyjnego „Dom”; Maryla i Tadeusz Kolbusz, właściciele Przedsiębiorstwa „Koltel” i Eugeniusz Piechowski, właściciel Przedsiębiorstwa Techniczno Handlowego „Pestar”.

W tej kategorii „Wierzyczankę” otrzymał Eugeniusz Piechowski a zarazem Przedsiębiorstwo Techniczno – Handlowe PESTAR

– Chciałbym z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy się do tego przyczynili, którzy zdecydowali, że tę nagrodę właśnie my powinniśmy otrzymać – powiedział pan Eugeniusz Piechowski.

Kolejną nagradzaną dziedziną są inicjatywy społeczne. W tej kategorii „Wierzyczankę” 2005 otrzymał Komitet Organizacyjny 125-lecia Starogardzkiego Liceum Ogólnokształcącego.

Trzecia kategoria, w której przyznano nominacje, to kultura. Kultura w Starogardzie zajmuje szczególnie ważne miejsce, ponieważ podobnie jak w ubiegłym roku mamy dwie „Wierzyczanki”. Rok 2006 ogłoszony został przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Języka Polskiego. W tak ważnym roku Wierzyczanki 2005, otrzymali ludzie pióra: Jan Majewski i Andrzej Grzyb.

Opis na podstawie artykułów prasowych.