Organizatorzy tegorocznej gali w niedzielne przedpołudnie uhonorowali najlepszych, najwspanialszych mieszkańców regionu.
ALEGORIA WIERZYCY
Tego wieczora, z rąk prezydenta miasta, nagrody odebrali ci wszyscy, którzy byli wyjątkowi w 2005 roku w działalności kulturalnej, gospodarczej i społecznej. Główną nagrodą w każdej kategorii jest statuetka będąca alegorią Wierzycy.
NOMINOWANI I STATUETKI
Nominowani do nagrody Prezydenta Miasta Starogard Gdański za 2005 rok w dziedzinie gospodarki zostali: Mariusz Szwarc, właściciel Przedsiębiorstwa-Transportowo-Handlowego „Broker”; Maria Kiełb-Stańczuk dyrektor Przedsiębiorstwa Projektowo-Realizacyjnego „Dom”; Maryla i Tadeusz Kolbusz, właściciele Przedsiębiorstwa „Koltel” i Eugeniusz Piechowski, właściciel Przedsiębiorstwa Techniczno Handlowego „Pestar”.
W tej kategorii „Wierzyczankę” otrzymał Eugeniusz Piechowski a zarazem Przedsiębiorstwo Techniczno – Handlowe PESTAR
– Chciałbym z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy się do tego przyczynili, którzy zdecydowali, że tę nagrodę właśnie my powinniśmy otrzymać – powiedział pan Eugeniusz Piechowski.
Kolejną nagradzaną dziedziną są inicjatywy społeczne. W tej kategorii „Wierzyczankę” 2005 otrzymał Komitet Organizacyjny 125-lecia Starogardzkiego Liceum Ogólnokształcącego.
Trzecia kategoria, w której przyznano nominacje, to kultura. Kultura w Starogardzie zajmuje szczególnie ważne miejsce, ponieważ podobnie jak w ubiegłym roku mamy dwie „Wierzyczanki”. Rok 2006 ogłoszony został przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Języka Polskiego. W tak ważnym roku Wierzyczanki 2005, otrzymali ludzie pióra: Jan Majewski i Andrzej Grzyb.
Opis na podstawie artykułów prasowych.